Početna strana · Forum · e - učionica · e - dnevnik · e - novine · Smerovi i plan upisa · Raspored časova · Downloadi · Linkovi · Članci · Galerija · Kontakt 27.07.2016 21:07
Navigacija
Početna strana
Forum

e - učionica
e - dnevnik
e - novine

O školi
Istorijat škole
Pe-psi služba
Nastavno osoblje
Smerovi i plan upisa
Raspored časova
Kalendar rada 2015/2016
Vanredno školovanje
Kako da ... ?

Downloadi
Linkovi
Članci
Galerija
Kontakt

Javne nabavke

TŠB/Facebook
Učenički parlament TŠB

Bezbednost na internetu
Prijava
Korisničko ime

Lozinka

Niste član?
Kliknite O V D E da bi se registrovali.

Zaboravili ste Vašu lozinku?
Zahtevajte novu O V D E .
Korisnici online
Gosti online: 2
Nema članova online

Registrovanih članova: 579
Najnoviji Član: fliromte
Korisnici poslednji online
Sladjana08:39:47
fliromte 1 nedelja
LeVu 2 nedelja
alpha 3 nedelja
Zelja 3 nedelja
Sajn 3 nedelja
milos8 3 nedelja
ZiZ0 3 nedelja
vukas021 5 nedelja
ugljesa99 8 nedelja
Najnoviji članci
Бели Двор 2015
Свечана до...
Ђаци генер...
GIF animacije
Carska bara - izlet
Teme na forumu
Najnovije teme
PC igre
Elektrotehničar ra...
Pravila
Putovanja i Odmori
You Tube linkovi
Najpopularnije teme
Brojanje do 1000 [487]
Kaladont [272]
Nishta slichno.. [123]
Asocijacije... [105]
Pesma koju trenut... [102]
Pogledaj temu
Tehnička škola Bečej | Moderne tehnologije | Računari
Strana 1 od 2 1 2 >
Autor Hakeri
radicevic-filip
Administrator

Poruka: 5
Datum registracije: 14.02.08
Poslato 02/14/2008
Posto vecina ljudi misli pogresno o ljudima koji se nazivaju "HAKERI", znaima me sta vi tacno mislite o njima?
skyfiloka@hotmail.com
Autor RE: Hakeri
Mickey
Članovi

Poruka: 75
Datum registracije: 07.02.08
Poslato 02/14/2008
Dobi ljudi, radni narod crne gore. Ma to su likovi, ti hakeri. Shta sve ne mogu uraditi..........

Young man! Young man!! You got knocked the fuck out!
Shomi
Super Administrator

Poruka: 433
Datum registracije: 04.02.08
Poslato 02/15/2008
ljudi nekad pogresno shvataju znacenje reci "haker" pa me bas interesuje i vase misljenje. smiley
plazacicm 231820980 shomigengsta@msn.com shomigengsta
B@ne
Članovi

Poruka: 53
Poslato 02/17/2008
"HAKERI"!!!
Shta reci o njima???
Pravi likovi nema shta. Sta sve ljudi rade pa to je da stanesh i da plachesh.smiley
Ja lichno im se divim ali ima i ljudi koji bash i ne misle takosmiley
ShaX_91
Članovi

Poruka: 36
Datum registracije: 11.02.08
Poslato 02/17/2008
Poshteni, dobri ljudi. Volem to zanimanje. Dok god mi neki ne zaposedne moju mahinu. Onda ih mrzim. LoLsmiley

Diablo 2 kako na istok? svetionicar: Moze Li Neko Da Mi Kaze Kako Da Prodjem, Tj. Da Odem Na Istok ? Ne Znam Sta Vise Treba Da Uradim Da Bi Mi Se Otvorio Portal Za Taj Novi Svet. bojsa: odes kod Warriv-a i kazes mu da oces na istok, on je uvek oko logorske vatrice svetionicar: Lave i to sam uradio, ali nece da mi se otvore vrata za zapad, ne znam iz kog razloga ? bojsa: cekaj u kom si gradu sada? svetionicar: Kako to mislis u kom sam gradu ? Pa u Beogradu...
Borko
Administrator

Poruka: 52
Datum registracije: 06.02.08
Poslato 02/18/2008
Pa sve zavisi na kakve hakere mislis...
Imas
1) Lejmere (eng. Lame) - likovi koji tripuju ili kradu tudj rad
2) Prave ljude - koji ce uvek pronaci put smiley

Hehe... Naravno tu jos imas pod vrsti, ali uglavnom to su ljudi koji se jednostavno igraju sa svojim znanjem...

Uvaljujem vam zvake, kao da su kusur smiley

When the hammer fall, for that trigger to pull
i'll be cruising the tops, and you'll be dead fool
So we back in the game, back on the docks,
port of Miami, bitch we are taking over the blocks
borkokovacev@hotmail.com
B@ne
Članovi

Poslato 02/18/2008
Borko napisao/la:
Pa sve zavisi na kakve hakere mislis...
Imas
1) Lejmere (eng. Lame) - likovi koji tripuju ili kradu tudj rad
2) Prave ljude - koji ce uvek pronaci put smiley

Hehe... Naravno tu jos imas pod vrsti, ali uglavnom to su ljudi koji se jednostavno igraju sa svojim znanjem...

Ljudi nemojte se puno zanositi da vas bore ne ishakuje u momentau. hahahahahahahahahahasmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley
Borko
Administrator

Poslato 02/18/2008
Hahahha smiley Mess with the best, die like the rest smiley

borkokovacev@hotmail.com
B@ne
Članovi

Poslato 02/19/2008
Borko napisao/la:
Hahahha smiley Mess with the best, die like the rest smiley

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley
Plazman
Članovi

Poruka: 11
Datum registracije: 26.02.08
Poslato 02/26/2008
"Mi istrazujemo, Vi nas zovete kriminalcima. Mi trazimo znanje i Vi nas zovete kriminalcima. Mi postojimo bez boje koze, bez nacije, bez religije - Vi nas zovete kriminalcima! Vi gradite atomske bombe, vi zapocinjete ratove, vi ubijate, varate i lazete da je to za nase dobro, ali ipak smo mi kriminalci?! DA, JA SAM KRIMINALAC! Moj zlocin je zlocin radoznalosti. Moj zlocin je da ja procenjujem ljude po onome sta oni kazu i sta misle, a ne po tome kako izgledaju! Moj zlocin je da Vas prevarim, nesto sto mi Vi nikada necete oprostiti... Ja sam Haker, i ovo je moj manifest! Vi mozete da zaustavite jednog, ali ne i sve nas! "

Tipicni haker je :

- Musko
- 15-25 godina
- Nekaznjen
- Neobicno inteligentan i uporan
- Ima samo kompjutere kao glavni interes
- MISLI DA JE SKOLA PRELAKA I DOSADNA!!!

Cheers! smiley

.:NE DIRAM TE - NE DIRAJ ME:.

unnamed_man_89@hotmail.com unnamed_man_89@yahoo.com www.freestylers.ipbfree.com
radicevic-filip
Administrator

Poslato 03/06/2008
Evo jednog sajta koji je napravljen pre "jako davno" smiley i koji jos uvek nije onakav kakv treba da bude, a valjda ce biti za raspust zavrsen i postavljen na server! http://devil-haxor.freehostia.com/ ovo je bio samo pokusaj da se svi ljudi koji vole i znaju "malo vise" o kompijuterima udruze i pocnu stvarati zajedno! Mada se meni cini da je to bio samo jos jedan neuspeli pokusaj! NAZALOST smiley
skyfiloka@hotmail.com
Nandor
Članovi

Poruka: 4
Datum registracije: 07.02.08
Poslato 08/14/2008
Evo da malo razjasnimo. Poto ba nemam vremena da razjanjavam ko je ko, evo jednog teksta sa linka http://www.mycity.co.yu/Zastita/Ko-su-hakeri.html iz kojeg ?ete shvatiti ko su ustvari hakeri

Haker, razbijacer, lamer - u ?emu je razlika?
Razlika je velika, i ovaj tekst ?e pokuati da vam ras?lani ova tri pojma i objasni ta svaki od njih zna?i.

Mnogi ljudi, posebno oni koji rade u naim medijima (tampa, radio i tv stanice...) nazivaju sve i svata hakerima i hakovanjem. Gotovo svako sada moe da ode u neku TV stanicu, kae da je haker, i odmah ?e se oko njega okupiti novinari i traiti od njega intervju. ?ak ta vie, intervju ?e da urade bez ijednog dokaza da intervjuiu hakera! Na taj na?in ne samo to pokazuju da su neprofesionalni, ve? izazivaju i ogor?enje kod odre?enog broja gledalaca koji su bar malo upu?eni u hakersku kulturu.

Pojam haker (eng. hacker) u svom izvornom zna?enju opisuje osobu koja se bavi istraivanjem mogu?nosti kompjutera i njihovoj pozitivnoj primeni u svakodnevnom ivotu.
Kao to vidite, ovde se nigde ne spominje da su hakeri zli, da nanose tetu drugima i da su opasni po svet.
Hakeri su veoma inteligentne osobe koje istrauju ono to je sakriveno u hardveru i softveru. Prostije re?eno, oni su pronalaza?i onoga to je ili neko sakrio od o?i javnosti ili pronalaza?i propusta koji su napravljeni grekom!
Kod prvog slu?aja, kada kaemo "sakrio" mislimo obi?no na programe, mada se i u hardveru moe sakriti dosta toga. Hakeri su po prirodi radoznali ljudi, vole sve da saznaju i ne vole kad je neto sakriveno od njih. U programima moe dosta toga da se sakrije, naro?ito u programima ?iji je izvorni kod nedostupan javnosti, kakav je ceo Windows i skoro svi programi koji rade pod njim! U takvim programima mogu da se recimo sakriju podprogrami za pijuniranje i programi koji ?e samo odabranim ljudima omogu?iti pristup zabranjenim resursima, poput vaih hard-diskova. Moe se, dakle, slobodno re?i da hakeri ne vole da neko nekome ugroava privatnost, i zato prou?avaju kompjutere, sa eljom da na?u uljeze u njima. Oni se zalau za apsolutnu privatnost, to je uostalom i ljudsko pravo, i svi bi po pravilu trebali da imaju potpunu privatnost.
Tako?e, ne vole cenzuru, jer to vodi ka jednoumlju, u ta smo se i uverili u proteklih pola veka! Jednom re?ju, oni su za apsolutnu ravnopravnost, za razotkrivanje svih tajni i za privatnost.
Kod drugog slu?aja, ljudi puno puta nesvesno prave greke, koje mogu da se iskoriste za ugroavanje ne?ije privatnosti. Na primer, programer koji je pisao neku Java funkciju u browseru Internet Explorer je zaboravio da napie rutinu za proveru duine nekog podatka koji u?itana strana definie. I sada, ako neko prona?e propust i namerno napravi stranu koja iskori?ava propust, i ako neko ko ima pomenuti browser u?ita tu stranu, IE ?e uraditi neto to po pravilu ne bi smeo, i na taj na?in oteti posetioca strane.
Hakeri trae takve propuste, i ako ih na?u, obavetavaju svet o tome kako bi proizvo?a? datog programa ispravio propust i kako bi ljudi preduzeli odre?ene korake i na taj na?in zatitili sebe na vreme.
Hakeri su miljenja da je bolje da svi znaju za odre?eni propust nego da "niko" ne zna, zato to veruju da ipak neko zna za propust, i to koristi da bi pijunirao nekoga.
Kada ne bi bilo hakera, danas bi imali browsere, mail, news i icq klijente i servere prepunih bezbednosnih propusta, u proseku bi svaki klijent i server imao oko 5 propusta. Do sada je ukupno prona?eno vie od 10 000 propusta, i pitanje je da li ba niko ne bi znao za te propuste, naro?ito ako kaemo da je za neke propuste dokazano da su namerno napravljeni! Pitanje "zato namerno" je ovde suvino, i ba zbog ovih razloga hakeri postoje, vredno rade i otkrivaju nove tajne. Dnevno se u proseku oko 5 novih propusta prona?e!

Sa druge strane, hakeri su ?asni ljudi, poteni, civilizovani, imaju svoju kulturu! Hakerska kultura im ne doputa da propuste koje otkriju iskoriste u nehumane svrhe. Ako na?u neki propust, oni moraju da obaveste javnost o tome, i ne smeju da ga iskoriste da bi ugrozili ne?iju privatnost ili napravili tetu bilo kome.

Sada jedan savet kako proveriti da li je doti?ni haker.
Prvo ga pitajte da li je do sada naneo nekome tetu koriste?i kompjuter. Ako odgovori potvrdno, ili ?ak po?ne da se hvali time - imate posla sa razbijacerom, jer hakeri ne nanose tetu drugima.
Zatim ga pitajte ta je otkrio. Ako kae "nita, koristim ve? prona?ene propuste" - imate posla sa lamerom, jer je haker samo onaj koji prona?e neto jedinstveno, to jo niko nije pronaao. Upravo zbog toga ne moe svako da bude haker, ba kao to ne moe svako da bude doktor nauka!

Razbijaceri (?ita se "krekeri"smiley su isto pronalaza?i, inteligetni ljude, ali oni, izme?u ostalog, koriste svoje znanje i svoja otkri?a da bi nekome naneli tetu. Razbijaceri piu viruse i trojance, upadaju na servere i prave tetu na njima (uglavnom tako to izmene prvu stranu sajta).

Lameri su uglavnom klinci, koji nisu nita otkrili i koji tako?e nanose tetu drugima, obi?no da bi ukrali neku ifru za Internet ili unitili nekome disk koriste?i trojance, viruse, pa ?ak i exploite, koje su razbijaceri napisali. Oni su gotovani, nau?e kako se koriste trojanci i onda prave tetu potenom sveti, misle?i da su hakeri. Mnogi od njih ne znaju ?ak ni kako funkcionie Internet. Cilj im je samo da naprave neku pakost koriste?i izum nekog razbijacera.

Onog trenutka kada haker svojim pronalaskom napravi nekome tetu - odmah prestaje da bude haker i postaje razbijacer!
Sasvim je pogreno re?i "hakeri su uhakovali sajt...", kao i "hakeri su napravili novog crva...". Hakeri uopte ne nanose tetu, to ?ine razbijaceri i lameri.

I potpuno je pogreno mrziti hakere. One koje treba mrziti i prezirati su razbijaceri i lameri!

Hakeri su pronalaza?i, nau?nici, i ne moe se postati haker preko no?i. Profesija "haker" je veoma ?ista, potena, plemenita i velikim trudom ste?ena profesija.

Na kraju, biti haker zna?i biti osoba koja ima ogroman koeficijent inteligencije, osoba koja ceo dan provede za kompjuterom prou?avaju?i ga, osoba koja to ?ini da bi zatitila ostale korisnike kompjutera i omogu?ila im potpunu privatnost, osoba koja svojim pronalascima gura ?ove?anstvo ka napretku, i osoba koja uvek moe da vas pogleda u o?i!

radicevic-filip
Administrator

Poslato 09/23/2008
E ja mislim da ovaj zadnji odgovor govori SVE!! smiley
skyfiloka@hotmail.com
sina
Članovi

Poruka: 8
Datum registracije: 29.12.09
Poslato 02/10/2010
ala si se napisao
Shomi
Super Administrator

Poruka: 433
Datum registracije: 04.02.08
Poslato 03/15/2010
Persiraj profesoru! smiley
plazacicm 231820980 shomigengsta@msn.com shomigengsta
Borko
Administrator

Poslato 04/10/2010
Realno braco profesor objasnio smiley

borkokovacev@hotmail.com
Sloba Zmaj
Administrator

Poruka: 137
Datum registracije: 20.02.08
Poslato 04/11/2010
hatleri su ljudi koji su sojica opljackali.... smiley

Sloba Zmaj
slobazmaj@live.com
ZiZ0
Administrator

Poruka: 18
Datum registracije: 24.06.11
Poslato 04/30/2012
Nemogu sebe da nazovem hakerom ali znam ponesto o tome smiley Pravio sam razne Fake Login stranice , razme programcice u Visual Basicu smiley

alpha
Administrator

Poruka: 9
Datum registracije: 12.10.11
Poslato 07/04/2012
E moj Zizo ti nisi i neces ni biti smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley
vojislav988
Članovi

Poruka: 6
Datum registracije: 05.11.12
Poslato 11/05/2012
Hakeri su pošten narod smiley

Facebook:

http://www.facebook.com/capponeps
vojislav.sabovljev
- - - - znakomstva-upoznavanje.xitti.com
Strana 1 od 2 1 2 >